10 sveikų santykių požymių

Santykiai Uncategorized

Mes visi trokštame santykių, kurie kupini laimės, džiaugsmo ir svarbiausia – meilės.

Tačiau, deja, dauguma mūsų gyvenime esame patyrę tiek daug nesveikų santykių, kad nebežinome, kas iš tiesų yra sveiki santykiai ir kaip juose jaučiamasi. Tad čia pateikiami 10 sveikų santykių požymių:

1.Abu partneriai žino, kad yra atsakingi už savo asmeninę laimę.

Daugelis žmonių klaidingai tiki ir tikisi, kad mūsų partneris (-ė) bus mūsų laimės, meilės ir išsipildymo šaltinis. Tačiau sveikuose ir gyvybinguose santykiuose nei vienas iš partnerių nesitiki, kad kitas taps laimės šaltiniu gyvenime. Abu žmonės žino ir supranta, kad jie patys yra atsakingi už savo laimę ir gerovę. Kiekvienas jų taip pat žino, kad gali padėti vienas kitam, paremti vienas kitą, tačiau tuo pat metu yra atsakingi už save.

2.Nei vienas asmuo nesistengia kontroliuoti ar “pataisyti” kito asmens.

Sveikuose santykiuose abu partneriai gerbia vienas kito skirtumus. Nei vienas nesistengia priversti kito pasikeisti ar būti kuo nors kitu, o ne savimi.

Realybė tokia, kad nei vienas nenori keistis ar būti “taisomas” — ypač jei tai nepageidaujama! Jei asmuo iš tiesų nori pasikeisti, tuomet jis ar ji paprašys pagalbos savo sąlygomis. Pokyčiai nevyksta per jėgą ar jų reikalaujant.

3. Santykiai yra subalansuoti.

Nei vienas iš partnerių neturi daugiau galios priimti sprendimus poroje. Abu turi vienodai lygų balsą ir lygybę priimant sprendimus, ir abu vienodai gerbia vienas kitą kaip unikalią ir skirtingą žmogišką būtybę.

4. Konfliktai yra sprendžiami iš karto ir tuomet pamirštami.

Sveikuose santykiuose konfliktai nėra tai, kas santykius nutraukia. Net įvykus konfliktui, nereiškia, kad laikas išsikraustyti ir ieškoti naujos meilės. Į konfliktą žiūrima kaip į galimybę mokytis ir augti. Abi pusės atvirai ir pagarbiai dalijasi savo jausmais ir požiūriais.

Konfliktai priimami kaip natūrali gyvenimo dalis ir iškilę klausimai ir nesutarimai sprendžiami iš karto, neužglaistant jų ir neprimenant jų vėl ir vėl ateityje.

5. Jausmais dalijamasi nuoširdžiai ir atvirai.

Abu žmonės laisvai dalijasi savo tikraisiais jausmais. Abu partneriai gerbia ir priima vienas kito jausmus. 

6. Kiekvienas asmuo skiria laiko pasirūpinti savimi.

Abu žmonės santykyje supranta ir žino, kad rūpinimasis savimi yra sveikų santykių gyvybiškai svarbus komponentas. Jie žino, kad jei jie savimi nepasirūpins, neskirs sau ir savo mėgiamai veiklai laiko – jie bus pervargę, kupini streso ir išsekę. Jie suvokia, kad kai nesurūpina savo poreikiais, tuomet savo partneriui gali duoti mažai meilės.

7. Abu partneriai yra linkę santykius iškelti aukščiau asmeninių interesų.

Sveikuose santykiuose abu partneriai gali ir yra linkę įvertinti vienas kito poreikius priimant sprendimus. Jie nesugalvoja suplanuoti ir išvykti į kelionę prieš tai neaptarę to su kitu partneriu. Jie savo gyvenimuose sukuria vienas kitam erdvę ir yra linkę dirbti kartu kaip vienas.

8. Abu žmonės supranta ir priima tai, kad jie gali nesutarti dėl visų dalykų.

Sveikuose santykiuose abu partneriai žino, kad sutarti ir nesutarti yra visiškai normalu. Jie žino, kad tik dėl to, kad vienas partneris turi vienokį požiūrį, nereiškia, kad kitas būtinai turi jam pritarti. Jie suvokia, kad nuomonių ir įsitikinimų skirtumai neturi būti jų išskirti

9. Abu asmenys iš tiesų vertina santykius.

Abu partneriai vienas kitam yra lojalūs ir yra linkę konfliktus išspręsti kartu. Jie abu tiki santykiais ir yra įsipareigoję pamokoms ir augimui, kurį patiria kartu – nepaisant kylančių iššūkių.

10. Jie nori būti kartu paprasčiausiai dėl buvimo drauge.

Kai kurie mūsų santykiuose gali norėti likti dėl to, kad siekia tam tikro saugumo. Tai gali būti emocinis, fizinis, finansinis ar kitoks saugumas. Iš tiesų sveikuose santykiuose abu žmonės nori būti kartu dėl to, kad galėtų gyventi kartu su kitu žmogumi. Saugumas nėra pagrindinė motyvacija būti santykiuose.

Parengta pagal www.huffingtonpost.com straipsnį10 Characteristics of a Healthy Relationship“

1 thought on “10 sveikų santykių požymių

 1. Ηave you ever thought about including a little bіt
  more than just your articleѕ? I mean, what you say is fundamental and all.

  But imaɡine if you added some ցreat visuals or video clips
  tо give your postѕ more, „pop“! Your content is excеllent but with
  images and video clips, this wеbsite could definitely be one
  of the best in its niche. Teгrific blog!

Comments are closed.