Laiminga santuoka – sveikesni sutuoktiniai

Santykiai Sveikata

Ar laiminga santuoka gali būti geros sveikatos raktas? Taip, sako Misurio universiteto mokslininkai.

Susituokę asmenys yra geresnės psichinės ir fizinės sveikatos nei nesusituokę – išsiskyrę ar našlaujantys bendraamžiai.

20 metų trukusio tyrimo metu stebėta 700 porų, ir atrasta, kad kiekvieno partnerio sveikata gali būti įtakota tiek pozityvių, tiek negatyvių bendravimo aspektų visose santuokos stadijose. Mokslininkų teigimu, laimingoje santuokoje gyvenantys žmonės senstant savo sveikatą linkę vertinti aukštesniu balu.

Nauda sveikatai gali būti tokia didelė, kad “darbas” santuokoje metams bėgant gali pagerinti jūsų kaip poros sveikatą. Bendri pomėgiai ir veikla kartu su Jūsų partneriu gali pagerinti nuotaiką ir gerovę, taip pat mažinti streso lygį.

Kita vertus, mokslininkai sako, kad senstantys suaugusieji, kurių fizinė sveikata suprastėjusi, situaciją galėtų pagerinti tobulindami savo santuoką.  Jei sergate kokia nors lėtine liga, jūsų santuokinis ryšys gali būti svarbi jūsų gydymosi dalis. Savo partnerių sveikatos problemų supratimas ir kaip jas spręsti namuose gali pagerinti abiejų partnerių sveikatą. Tai ypač svarbu senstant kartu.

Tad ką svarbiausia atminti? Abiejų partnerių sveikata gali pagerėti, jei vienas kitu labiau rūpinsitės. Savo sutuoktiniui skirkite daugiau dėmesio bei puoselėkite savo santuoką, kad ji būtų laiminga. Be to, reikia suvokti, kad rūpinantis savo sveikata – santuokos būklė taip pat svarbus faktorius, kartu su mityba, mankšta ir kitais gyvenimo būdo įpročiais.