Dauguma besilaukiančių moterų nėštumo metu vengia valgyti žuvį, pagrindinį omega-3 riebalų rūgščių šaltinį, dėl pramoninių teršalų baimės. Šis nerimas, kartu su Vakarų mityba, kurioje trūksta omega-3 riebalų rūgščių sukūrė disbalansą tarp omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių. Šis disbalansas gali įtakoti prouždegiminę būklę, kuri prisideda prie įvairių komplikacijų, pavyzdžiui, priešlaikinio gimdymo, nėštumo sukeltos hipertenzijos ir pogimdyminės depresijos. Omega-3 trūkumas vaisiuje gali kelti riziką naujagimiams dėl alerginių ligų ir suboptimalaus neuropsichiatrinio vystymosi.
Mitybos gairėse motinoms visuomet pažymima, jog mityboje turi būti pakankamas kalorijų ir baltymų kiekis, tačiau pastaruoju metu pabrėžiama ir riebalų rūgščių svarba. Taip yra iš dalies dėl to, kad EPA ir DHA papildai nėštumo metu siejami su įvairiapuse nauda kūdikiui.
Nėštumo metu besivystantis vaisius Omega-3 riebalų rūgštis gauna iš motinos. Omega-3 riebalų rūgščių kiekis vaisiuje koreliuojasi su kiekiu, kurį suvartoja motina, todėl ypatingai svarbu, kad motinos tinkamai maitintųsi. Pavyzdžiui, 2010 m. JAV Sveikatos departmento mitybos gairėse rekomenduojama besilaukiančioms arba žindančioms moterims “vartoti nuo 8 iki 12 uncijų jūros gėrybių per savaitę iš įvairių jūros gėrybių rūšių”. 8–12 uncijų per savaitę jūros gėrybių vartojimas, priklausomai nuo žuvies rūšies, yra ∼300–900 mg EPA+DHA per dieną ekvivalentas. Deja, tokio kiekio dauguma moterų JAV ir Kanadoje nesuvartoja, todėl tai reiškia, kad naujagimiai gali negauti šių gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų gimdoje.
Nėštumo metu ir naujagimio ankstyvojo vystymosi metu, EPA ir DHA yra naudingos dėl žemiau išvardintų priežasčių:
- Nėštumo metu svarbios dėl DHA pernešimo besivystančiam vaisiui;
- Sveiko akių vystymosi ir naujagimio vizualinės funkcijos;
- Tinkamo smegenų vystymosi ir geresnio neurologinio vystymosi;
- Naujagimio imuninės sistemos sveikatos;
- Sumažėjusios priešlaikinio gimimo rizikos ir per mažo svorio gimimo metu rizikos.
Geriausias EPA ir DHA šaltinis yra kūdikio žindymas, taip pat ir daugumos maistinių medžiagų šaltinis naujagimiui – ypač jei motina gerai maitinasi ir vartoja adekvatų DHA kiekį.